הסעות נכים בפתח תקוה

שירותי הסעות נכים נחשבים לאחת הנישות הנפוצות ביותר בתחום, לכן זה לא מפתיע שכל חברה חייבת להחזיק ברכב מותאם לנכים בצי הרכבים שלה.  אחד הקהלים הגדולים ביותר שמסתמך על שירותיהן של חברות הסעות הוא קהל הנכים. זה נובע ממספר סיבות כמו:
  • קשיים של נכים או בני משפחתם להחזיק רכב שמותאם לנכים
  • מחסור בתחבורה ציבורית מותאמת לנכים
  • עצם הקשיים בניידות דורשת מהם להשתמש בשירותי הסעות
  • קשיים כלכליים מונעים מהם להחזיק רכב
על פי החוק, כל חברת הסעות חייבת להחזיק רכב אחד שמותאם לנכים במידה ויש לה צי של 20 רכבים. ישנן חברות רבות שמעדיפות להחזיק יותר, כדי שיוכלו לשרת קהל רחב יותר של אנשים עם מוגבלויות בהליכה. רכבים אלו מותאמים לכסאות גלגלים וכן מאפשרים למלווים להצטרף לנסיעה.
קרא עוד
המוביל ז\ק יולזרי בעמ

שד' הרצל 116 רמלה 72430

חברת המוביל ז'ק יולזרי בע"מ נוסדה בשנת 1964 ופועלת מאז בתחום ההיסעים. במהלך שנות פעילותה צברה החברה ניסיון רב וכיום היא אחת החברות המובילות בתחום.   שירותי...

שאלות ותשובות בתחום הסעות נכים

אני מלווה ילד נכה והרבה פעמים הרצועות שהנהג קושר הן רפויות ולא מתוחות מספיק, אמו של הילד אומרת שתפקידי לעמוד על כך שהרצועות יהיו מתוחות. האם אני אחראית לבטיחות הילד?

אין חוק מדויק לגבי נושא זה. אחריות של נהג הסעות, כשהוא מסיע נוסע בכסא גלגלים, לוודא שהוא קשור בצורה מלאה ובטוחה. זו אחריותו כי הוא נהג הסעות שלוקח נכה. אבל זו גם אחריותך לוודא וללוות את האדם שנוסע ולכן את צריכה לוודא שאכן הרצועות (במקרה הזה) או כל נושא בטיחותי אחר מתבצעים בצורה הטובה ביותר. אם הדבר לא נעשה על ידי הנהג, תאמרי לו בצורה ברורה שיתקן את הליקוי.

האם בתור מלווה אני אחראית להעיר לנהג שלא קשר מספיק טוב את הרצועות של כסא הגלגלים?

העניין לא מוסדר בחוק אבל אחריותו של הנהג שמסיע נוסע בכסא גלגלים לוודא את בטיחותו. חלק מהבדיקה היא בדיקת הרצועות שמחזיקות את כסא הגלגלים. כמובן שבלי קשר לאחריות, מומלץ גם שאת כמלווה תוודאי דברים אלו, מדובר על בטיחות וחיי אדם.

שלום אני אבא לשני ילדים נכים עם צרכים מיוחדים נכון להיום אני יצאתי לפנסיה ואני מעוניין לבבצע את ההסעות לבתי הספר. זו גם תעסוקה בשבלי וגם השלמת הכנסה הבנתי שחייבים גם לדאוג לחשבוניות גם כאן אין בעיה נא ממכם עזרו לי בנושא מה החוק אומר ומה צריך לעשות

שלום רב

על מנת שתוכל לקבל משכורת בעניין עליך לפתוח תיק במס הכנסה ולשלם מס על פי מדרגת ההכנסה שלך. במידה ואתה מעוניין לדעת אם מגיע לך החזר מביטוח לאומי על הסעת הילדים שלך, אנחנו מציעים שתפנה אליהם ותבדוק את העניין מולם

בהצלחה

הסעת נכים- באילו מקרים יהיה מימון ממשלתי?

קיימים מספר ערוצי מימון שונים לצורך כיסוי העלויות של הסעת נכים, והיות ורבים מאותם ערוצים נשענים על מקורות פילונטרופיים פרטיים, מומלץ מאוד שלא להגביל את החיפוש לסוכנויות ממשלתיות בלבד. עם זאת, המדינה ממנת כמה וכמה מקרים נפוצים בהם עלול להתעורר הצורך של הסעת נכים.

הסעות במסגרת פינוי דחוף של מד"א מתוקצבות על ידי משרד הבריאות (מותנה בהפניה או בהוכחת דחיפות הפינוי). הסעות של נפגעים בעת שירותם בצה"ל מתוקצבות על ידי משרד הביטחון (כולל הסעות בליווי רפואי צמוד). לבסוף, הסעות נכים של קשישים מעוטי יכולת המאושפזים במגוון בתי האבות של משרד הרווחה ממומנות על ידי המשרד.

כתבות נוספות שיעניינו אותך

הסעות נכים - איך עושים את זה בטוח

הסעות נכים - איך עושים את זה בטוח

הסעות לאנשים עם מוגבלויות, הן הרבה מעבר לפתרון תחבורתי , בייחוד כאשר מדובר על ילדים שזקוקים להסעה ללימודים כחלק משירותי הסעות שמציעות חברות...