mydriver.co.il

חברות הסעות - כל מה שמשרד התחבורה דורשמחקרים מראים שכל שנה נפצעים קרוב ל-20 ילדים במהלך הסעה של חברת הסעות.
הכל תלוי בידיים ובאחריות של חברת ההסעותהסעות
חברות הסעות רבות מספור מציעות שירותי הסעות לקבוצות, לכל יעד ובכל כמות של נוסעים. בין אם מדובר על נסיעה עסקית לכנס, עליה למירון בל"ג בעומר, או סתם טיול משפחתי/קבוצתי, יש כמה נקודות חשובות מאוד שצריך לבדוק לפני שבוחרים חברות הסעות.

מובאות לפניכם נקודות נבחרות מתוך קבצים שונים של תקנות משרד התחבורה, בשפה ברורה ומקוצרת, להבטחת בטיחותם וחוקיותם של שירותי הסעות. פרטים נוספים ניתן למצא (אם כי לא תמיד בקלות) באתר משרד התחבורה (media.mot.gov.il)


האחריות של משרד הסעות

לפני שבוחרים שירותי הסעות, צריך לוודא שהמשרד דרכו אתם שוכרים אותם שירותי הסעות מאושר כחוק, וליתר דיוק:

  • החברה מאושרת על ידי המפקח על התעבורה ויש לה רשיון לניהול משרד (שני הרשיונות הללו ניתנים עם מספר סידורי, בקשו לראות את הרשיון ובמקרה של ספק ניתן לבדוק את זהות המשרד בנתוני משרד התעבורה לפי המספר הסידורי הזה).
  • יש מנהל מקצועי וקצין בטיחות (שוב, לכל אחד מן האישורים הללו מספר אותו ניתן לאמת).
  • אוטובוס או אוטובוס זעיר צריך להיות בעל רשיונות הרכב והטיפולים הרלוונטיים, וחייב להיות מורשה כציבורי (חשוב מאוד מבחינת תקנות בטיחות והחמרה בדרישות לבדיקות וכו').
  • חייב להיות ביטוח המכסה גם נוסעים בשכר (שוב, חובה שהרכב יוגדר כציבורי, אחרת כל הנוסעים בשכר לא מבוטחים כלל!)
  • גם רשיון הנהיגה של הנהג חייב להיות ברכב ציבורי, וכן, ניחשתם נכון, גם כאן ניתן לבדוק אמיתות רשיונות לפי המספר או תעודת זהות.
שמירה על כל הכללים הללו לא חשובה רק כדי לוודא שלא "תחטפו קנס" בביקורת שגרתית של משטרת התנועה, אלא גם כדי לוודא שאתם מבוטחים ושהסיכויים למקרה ביטוחי (תאונה...) מינימליים: הרכב מתוחזק כיאות, הנהג מנוסה וכד'. כמו כן, חברות מורשות מפוקחות גם מבחינת פיננסים, ולכן הסיכויים למאורעות לא נעימים כמו אי עמידה בהתחייבויות נמוכים יותר (מה גם שניתן להפנות תלונות רלוונטיות למשרד התחבורה).


האחריות של הנוסעים

אף שכולנו התרגלנו לנסוע באוטובוסים ומוניות בלא חגורת בטיחות, חשוב מאוד לזכור שבשנים האחרונות חלו שינויים מרחיקי לכת לגבי החובה להשתמש בחגורות בטיחות ברכבים ציבוריים.

בכל רכב הסעת תלמידים חייבות להיות מותקנות חגורות בטיחות, אבל חשוב מכך, בכל רכב בו מותקנות חגורות בטיחות (אפילו אם אינכם תלמידים  ואותם שירותי הסעות התקינו את החגורות מסיבה אחרת) מחוייבים כל הנוסעים לחגור חגורת בטיחות.

חברות הסעות מחוייבות גם להתקין חגורות בטיחות בכל רכב ואוטובוס (למעט אוטובוס שירות), מה שאומר למעשה שכמעט בכל המקרים של שירותי הסעות פרטיים הרכב מחוייב בנוכחות חגורות בטיחות ואתם מחוייבים לחגור אותן.

בכל מקרה בו קיים שלט המורה על חגורה חובה, האחריות על החגירה היא על הנוסע בלבד, ולכן גם הקנס (שיכול להגיע עד 500 ₪...) משולם אך ורק על ידי הנוסע שנמצא לא חגור.

בתאונה קשה שהיתה ב-2009, נהרגו 4 ילדים ברכב של חברת הסעות, בתאונה אחרת שהיתה באפריל 2011 היתה תאונה בה נפצעו קרוב ל-40 נוסעים!
09/05/2013    המאמר עודכן בתאריך 12/11/2013    mydriver.co.il


© זכויות יוצרים – מאמר זה מובא על ידי אתר mydriver.co.il, הינו בבעלותו הבלעדית והשימוש בו כפוף לתנאי השימוש המפורטים באתר. למען הסר ספק, מובהר בזאת כי אין לצלם ו/או לשכפל ו/או להעתיק ו/או לפרסם ו/או להעביר מאמר זה, או חלקים ממנו, לאף גורם. הפרת האמור לעיל בכל אופן או צורה אסורה בהחלט. בעלי המאמר יפעלו וינקטו בכל הצעדים המשפטיים העומדים בפניהם בכל מקרה של הפרה של תנאים אלו. במידה ואתם מעוניינים להשתמש בתכנים או חלק מהם – פנו אלינו דרך טופס יצירת קשר


Copyright © 2021 mydriver.co.il כל הזכויות שמורות
אתר חברות הסעות מציג בפניכם מידע ועסקים מומלצים מתחום הסעות
מחפשים חברת הסעות? נשמח לשמוע מכם
אנחנו עובדים עם חברות הסעות מובילות בישראל - השאירו פרטים ונדאג להפנות אליכם את הטובים ביותר

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
יישוב:
אנחנו לא נשלח אליך SPAM לאימייל, המספר יעבור לספקים מומלצים בלבד!