mydriver.co.il

הסעות נכים - איך עושים את זה בטוח


הסעות לאנשים עם מוגבלויות, הן הרבה מעבר לפתרון תחבורתי , בייחוד כאשר מדובר על ילדים שזקוקים להסעה ללימודים


כחלק משירותי הסעות שמציעות חברות הסעות, הן מציעות הסעות לאנשים עם כסאות גלגלים אשר אינם יכולים להתנייד בכלי תחבורה רגילים. הסעות אלו מתאימות הן לילדים בגנים ובתי ספר והן למבוגרים הזקוקים להסעה אל מקומות עבודה או מבוגרים המבקשים לשכור שירותי הסעות לטיולים.
 
על מנת שחברת הסעות תוכל להפעיל שירותי הסעות לנכים, עליהם להחזיק רכבים מותאמים להסעות נכים. על פי החוק כל חברת הסעות שמחזיקה 20 כלי רכב להסעות נוסעים חייבת להחזיק לפחות רכב אחד כזה, וככל שהמספר כלי הרכב גדל ב20, כך מספר כלי הרכב המותאמים לנכים אמור לגדול ב1.
 
מה זה רכב מותאם לנכים?
 
למעשה כמעט כל רכב הסעות ניתן להתאים להסעות נכים. זאת בהנחה ועושים את הדברים הבאים:
 

  • מוודאים שיש מספיק מקום למעבר כסאות גלגלים ועמידתם במקום נוח בעת הנסיעה. עם רווחים בין כיסא לכיסא
  • חגורות בטיחות ואמצעי עיגון לנוסעים.
  • מוודאים שיש מקום פנוי למלווה.
  • מעלית שתעלה ותוריד את כסא הגלגלים.
  • מעקה בטיחות שיאפשר להיאחז בו בנוחות בעת הנסיעה
הסעות נכים
מי יכול להיות נהג של שירותי הסעות לנכים?
 
החברה המעניקה שירותי הסעות לנכים בכלל והנהג בפרט הם האחראים הראשיים לשמירה על כללי הזהירות, תקינות כלי הרכב ועמידה בכללים של משרד התחבורה. לפיכך הנהגים חייבים להיות בעלי ניסיון, חפים מכל עבירות תנועה או עבר פלילי, אחראים, בעלי סבלנות וסובלניים.

האחראיות לפיקוח על עבודת החברה מופעלת על החברה או הרשות המקומית אשר שוכרת את שירותי החברה. במידה וחברת הסעות איננה פועלת כנדרש, צריכה הרשות או החברה השוכרת את שירותיה, להפסיק את הקשר עמה ולהגיש תלונה במשטרה.
 
חובותיו של נהג הסעות לנכים
 

בפני כל נהג הסעות עומדות חובות לנהיגה בטוחה, אחת כמה וכמה כאשר מדובר בנהג המסיע אנשים המתניידים באמצעות כסא גלגלים ומוגבלים בתנועות שלהם. ראשית, על נהג הסעות להיות ערני לכל מה שמתרחש ברכב. אם אחד הנוסעים לא חש בטוב מסיבה כלשהי עליו לעצור בבטחה בצד ולטפל בכך. שנית, על הנהג לעצור רק במקומות מותרים, ובמידה ואין מלווה ברכב, עליו לרדת מהרכב בעת עצירה ולעזור לאנשים לרדת מהאוטובוס בצורה בטוחה.

שלוש, על הנהג לוודא שהרכב תקין ועומד בדרישות משרד התחבורה והמשטרה ארבע, כל נהג חייב לבדוק בסוף כל נסיעה שלא נותרו ילדים ברכב.
 
חובותיה של חברת הסעות
 
מאחר וחברת הסעות היא אחראית ישירה על הסעות נכים בכלי הרכב שלה, אזי שמוטלת עליה אחריות ישירה להתנהלות נהגיה ובטיחות הרכבים שלה.

לכן מוטל עליה לבצע שורה של פעולות כדי לשמור על בטיחות נוסעיה.
  • לוודא שרישיון הפעלה של החברה הוא בתוקף
  • להעסיק בחברה קצין בטיחות מורשה שידאג לתקינות הרכבים
  • לוודא שכלי רכב להסעת נכים מותאמים לכך.
  • לוודא שהנהגים אינם בעלי עבר פלילי או עבירות תנועה.
  • לוודא שבכל כלי רכב יהיה מטפי כיבוי וערכת עזרה ראשונה14/10/2012    המאמר עודכן בתאריך 21/12/2016    http://mydriver.co.il


© זכויות יוצרים – מאמר זה מובא על ידי אתר mydriver.co.il, הינו בבעלותו הבלעדית והשימוש בו כפוף לתנאי השימוש המפורטים באתר. למען הסר ספק, מובהר בזאת כי אין לצלם ו/או לשכפל ו/או להעתיק ו/או לפרסם ו/או להעביר מאמר זה, או חלקים ממנו, לאף גורם. הפרת האמור לעיל בכל אופן או צורה אסורה בהחלט. בעלי המאמר יפעלו וינקטו בכל הצעדים המשפטיים העומדים בפניהם בכל מקרה של הפרה של תנאים אלו. במידה ואתם מעוניינים להשתמש בתכנים או חלק מהם – פנו אלינו דרך טופס יצירת קשר


Copyright © 2021 mydriver.co.il כל הזכויות שמורות
אתר חברות הסעות מציג בפניכם מידע ועסקים מומלצים מתחום הסעות
מחפשים חברת הסעות לנכים? תתקשרו ונתאים לכם פתרון
אנחנו עובדים עם חברות הסעות מובילות בישראל - השאירו פרטים ונדאג להפנות אליכם את הטובים ביותר

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
יישוב:
אנחנו לא נשלח אליך SPAM לאימייל, המספר יעבור לספקים מומלצים בלבד!