mydriver.co.il

הסעות עובדים - להביא את העובדים בבטחה וביחד לעבודה


תשכחו מתחבורה ציבורית, מנהיגה בכלי רכב פרטיים, הצטרפו להסעות של החברה. הווי של חברה וחסכון בנסיעה אחת

אם נרצה לעשות חלוקה של עולם העובדים על פי הגעתם אל מקום העבודה אפשר לחלק זאת ל-3 קטגוריות, עובדים המגיעים עם רכב החברה, עובדים המגיעים בכוחות עצמם ברכב פרטי או תחבורה ציבורית ועובדים המגיעים באמצעות הסעות עובדים מאורגנות על ידי החברה. המאמר יעסוק בעובדים מהקטגוריה השלישית.
 
השימוש במסגרת של הסעות עובדים מאורגנות נעשות על ידי חברות היי טק, מפעלים, מוסדות ממשלתיים, הסעות פועלים חקלאיים, הסעות עובדי נמל ועוד. הסיבות שחברות וארגונים מארגנים שירותי הסעות עובדים מאורגנות הן, ריחוק מוסד העבודה מתחבורה ציבורית (מפעלים הנמצאים באיזורים מרוחקים הם דוגמא טובה לכך), שעות העבודה (הסעות מאורגנות לעובדי לילה), חסכון כלכלי (במקום לשלם לעובד הוצאות נסיעות או לדאוג לו לרכב מארגנים עבור קבוצת עובדים מאותו איזור הסעה מאורגנת ועוד)
 
הנוהל של הסעות מאורגנות הפך מקובל יותר בעשור האחרון משתי סיבות אקטואליות, ראשית, רצון לחסוך בהוצאה על דלק עקב המחיר הגבוה שלו, שנית, מפעלים וארגונים שמבקשים להזדהות עם שמירה על הסביבה, מכוונים בכך להקטנת השימוש של העובדים בכלי רכב באמצעות הסעות מאורגנות. תופעה זו החלה באירופה וארה"ב ואנו מוצאים אותה לאחרונה גם בישראל.
 
כיצד מתבצעת הסעות עובדים
 הסעות
הסעות עובדים מתבצעת באמצעות חוזה בין החברה לחברת הסעות. על פי החוזה מחויבת חברת ההסעות להעמיד לרשות החברה נהג עם אוטובוס או מיניבוס (תלוי בכמות הנוסעים ובמרחק הנסיעה). חברת ההסעות קובעת עם החברה ששוכרת את שירותיה את מועדי ההסעות ומיקום איסוף והורדת העובדים.

העובדים מקבלים לידיהם את שעות איסופם והמיקום ממנו הנהג יאסוף אותם. התחנות לא משתנות, ולרוב עובדים מאותו איזור מתבקשים להגיע לנקודת איסוף מרכזית אחת. זמני איסוף העובדים נקבעים בהתאם למרחק אותו עליהם לעבור ושעת תחילת עבודתם.

כיצד מתכננים הסעות עובדים
 
יש מספר דברים שהופכים הסעות עובדים לנעימות:

ראשית, אם מדובר בחברה גדולה אזי שיהיה שימוש במספר כלי רכב של חברת הסעות. ישנן חברות שעובדות עם מספר חברות הסעות, בהנחה והן זקוקות להסעות עובדים בפריסה ארצית.

שנית, כלי הרכב והנהגים לא ישתנו. כך העובדים יתרגלו לכלי רכב מסוימים אשר יסיעו אותם אל מקום עבודתם, והנהגים יהיו כאלה שידעו את הדרך ולא יצטרכו ללמוד בכל פעם דרך חדשה.

שלוש, האוטובוסים יהיו נוחים ונקיים. חברת הסעות תוודא שכלי הרכב עומדים במבחן תקופתי (כל חצי שנה עד שנה) של תקינות הרכב, הנהגים שיועסקו אצלה יהיו ללא עבר פלילי וללא עבירות תנועה, אשר יוסמכו לעבודה על ידה.

האוטובוסים או המיניבוסים יהיו בגודל מתאים לכמות העובדים שנוטלים חלק בהסעה, ישנם 3 סוגי כלי רכב המשמשים לשם כך:

  • אוטובוס 54- מדובר על אוטובוס שמיועד לנסיעות ארוכות
  • אוטובוס 24- אוטובוס המכיל בין 24 ל26 מקומות ישיבה, משמש יותר לנסיעות קצרות.
  • מיניבוס 10-מיניבוס עם 10 עד 15 מקומות ישיבה שמותאם לנסיעות קצרות וייחודיות.

ניתן למצוא אוטובוס 54 שכוללים מערכת שמע וצפייה, שירותים , מקררים קטנים ומושבים נוחים לנסיעה ארוכה. מלבד הסעות עובדים, יכולה חברת הסעות גם לקיים איסוף עובדים ואורחים מנמל התעופה וכן הסעת מטענים אל יעדים רחוקים.
 
עלויות הסעת עובדים

חברות הסעות נוהגות לתמחר הסעות עובדים בצורות שונות, על פי קילומטרים, על פי כמות עובדים שהחברה מסיעה או על פי כמות הסעות חודשית. כל חברה בוחרת את הדרך בה היא בוחרת לתמחר את עבודתה.
14/10/2012    המאמר עודכן בתאריך 15/04/2016    http://mydriver.co.il


© זכויות יוצרים – מאמר זה מובא על ידי אתר mydriver.co.il, הינו בבעלותו הבלעדית והשימוש בו כפוף לתנאי השימוש המפורטים באתר. למען הסר ספק, מובהר בזאת כי אין לצלם ו/או לשכפל ו/או להעתיק ו/או לפרסם ו/או להעביר מאמר זה, או חלקים ממנו, לאף גורם. הפרת האמור לעיל בכל אופן או צורה אסורה בהחלט. בעלי המאמר יפעלו וינקטו בכל הצעדים המשפטיים העומדים בפניהם בכל מקרה של הפרה של תנאים אלו. במידה ואתם מעוניינים להשתמש בתכנים או חלק מהם – פנו אלינו דרך טופס יצירת קשר


Copyright © 2021 mydriver.co.il כל הזכויות שמורות
אתר חברות הסעות מציג בפניכם מידע ועסקים מומלצים מתחום הסעות
מחפשים חברת הסעות? נשמח לשמוע מכם
אנחנו עובדים עם חברות הסעות מובילות בישראל - השאירו פרטים ונדאג להפנות אליכם את הטובים ביותר

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
יישוב:
אנחנו לא נשלח אליך SPAM לאימייל, המספר יעבור לספקים מומלצים בלבד!