enter-article הסעות עובדים - להביא את העובדים בבטחה וביחד לעבודה - הנהג שלי
חברות הסעות » מאמרים וחדשות » הסעות עובדים - להביא את העובדים בבטחה וביחד לעבודה

הסעות עובדים - להביא את העובדים בבטחה וביחד לעבודה

תשכחו מתחבורה ציבורית, מנהיגה בכלי רכב פרטיים, הצטרפו להסעות של החברה. הווי של חברה וחסכון בנסיעה אחת

אם נרצה לעשות חלוקה של עולם העובדים על פי הגעתם אל מקום העבודה אפשר לחלק זאת ל-3 קטגוריות, עובדים המגיעים עם רכב החברה, עובדים המגיעים בכוחות עצמם ברכב פרטי או תחבורה ציבורית ועובדים המגיעים באמצעות הסעות עובדים מאורגנות על ידי החברה. המאמר יעסוק בעובדים מהקטגוריה השלישית.

השימוש במסגרת של הסעות עובדים מאורגנות נעשות על ידי חברות היי טק, מפעלים, מוסדות ממשלתיים, הסעות פועלים חקלאיים, הסעות עובדי נמל ועוד. הסיבות שחברות וארגונים מארגנים שירותי הסעות עובדים מאורגנות הן, ריחוק מוסד העבודה מתחבורה ציבורית (מפעלים הנמצאים באיזורים מרוחקים הם דוגמא טובה לכך), שעות העבודה (הסעות מאורגנות לעובדי לילה), חסכון כלכלי (במקום לשלם לעובד הוצאות נסיעות או לדאוג לו לרכב מארגנים עבור קבוצת עובדים מאותו איזור הסעה מאורגנת ועוד)

הנוהל של הסעות מאורגנות הפך מקובל יותר בעשור האחרון משתי סיבות אקטואליות, ראשית, רצון לחסוך בהוצאה על דלק עקב המחיר הגבוה שלו, שנית, מפעלים וארגונים שמבקשים להזדהות עם שמירה על הסביבה, מכוונים בכך להקטנת השימוש של העובדים בכלי רכב באמצעות הסעות מאורגנות. תופעה זו החלה באירופה וארה"ב ואנו מוצאים אותה לאחרונה גם בישראל.

כיצד מתבצעת הסעות עובדים

הסעות

הסעות עובדים מתבצעת באמצעות חוזה בין החברה לחברת הסעות. על פי החוזה מחויבת חברת ההסעות להעמיד לרשות החברה נהג עם אוטובוס או מיניבוס (תלוי בכמות הנוסעים ובמרחק הנסיעה). חברת ההסעות קובעת עם החברה ששוכרת את שירותיה את מועדי ההסעות ומיקום איסוף והורדת העובדים.

העובדים מקבלים לידיהם את שעות איסופם והמיקום ממנו הנהג יאסוף אותם. התחנות לא משתנות, ולרוב עובדים מאותו איזור מתבקשים להגיע לנקודת איסוף מרכזית אחת. זמני איסוף העובדים נקבעים בהתאם למרחק אותו עליהם לעבור ושעת תחילת עבודתם.

כיצד מתכננים הסעות עובדים

יש מספר דברים שהופכים הסעות עובדים לנעימות:

ראשית, אם מדובר בחברה גדולה אזי שיהיה שימוש במספר כלי רכב של חברת הסעות. ישנן חברות שעובדות עם מספר חברות הסעות, בהנחה והן זקוקות להסעות עובדים בפריסה ארצית.

שנית, כלי הרכב והנהגים לא ישתנו. כך העובדים יתרגלו לכלי רכב מסוימים אשר יסיעו אותם אל מקום עבודתם, והנהגים יהיו כאלה שידעו את הדרך ולא יצטרכו ללמוד בכל פעם דרך חדשה.

שלוש, האוטובוסים יהיו נוחים ונקיים. חברת הסעות תוודא שכלי הרכב עומדים במבחן תקופתי (כל חצי שנה עד שנה) של תקינות הרכב, הנהגים שיועסקו אצלה יהיו ללא עבר פלילי וללא עבירות תנועה, אשר יוסמכו לעבודה על ידה.

האוטובוסים או המיניבוסים יהיו בגודל מתאים לכמות העובדים שנוטלים חלק בהסעה, ישנם 3 סוגי כלי רכב המשמשים לשם כך:

  • אוטובוס 54- מדובר על אוטובוס שמיועד לנסיעות ארוכות
  • אוטובוס 24- אוטובוס המכיל בין 24 ל26 מקומות ישיבה, משמש יותר לנסיעות קצרות.
  • מיניבוס 10-מיניבוס עם 10 עד 15 מקומות ישיבה שמותאם לנסיעות קצרות וייחודיות.

ניתן למצוא אוטובוס 54 שכוללים מערכת שמע וצפייה, שירותים , מקררים קטנים ומושבים נוחים לנסיעה ארוכה. מלבד הסעות עובדים, יכולה חברת הסעות גם לקיים איסוף עובדים ואורחים מנמל התעופה וכן הסעת מטענים אל יעדים רחוקים.

עלויות הסעת עובדים

חברות הסעות נוהגות לתמחר הסעות עובדים בצורות שונות, על פי קילומטרים, על פי כמות עובדים שהחברה מסיעה או על פי כמות הסעות חודשית. כל חברה בוחרת את הדרך בה היא בוחרת לתמחר את עבודתה.


עוד באותו נושא

הסעות ילדים - רענון נהלים לקראת שנת הלימודים החדשה

הסעות ילדים - רענון נהלים לקראת שנת הלימודים החדשה

לרגל שנת הלימודים הבאה עלינו לטובה, החלטנו לרענן את הנהלים לגבי הסעות ילדים לבתי ספר ולגנים מקרים רבים קרו בשנים האחרונות של ילדים שנשכחו...

הסעות נכים - איך עושים את זה בטוח

הסעות נכים - איך עושים את זה בטוח

הסעות לאנשים עם מוגבלויות, הן הרבה מעבר לפתרון תחבורתי , בייחוד כאשר מדובר על ילדים שזקוקים להסעה ללימודים כחלק משירותי הסעות שמציעות חברות...

הסעות ילדים - כללי בטיחות

הסעות ילדים - כללי בטיחות

מדי שנה אנחנו שומעים על שורה של תאונות דרכים בהם מעורבים אוטובוסים הסעות ילדים ותלמידים. כדי למנוע את התאונות, החלטנו להקדיש את המאמר הראשון...

חברות הסעות - הסעות בטוחות לאירוע שלכם

חברות הסעות - הסעות בטוחות לאירוע שלכם

המודעות העולה בכל מה שקשור לזהירות בדרכים מובילה רבים לחשוב על שירותי הסעות לאירוע שלהם, בייחוד כאשר מדובר באירוע שמעורב בו הרבה אלכוהול,...

חברות הסעות - כל מה שמשרד התחבורה דורש

חברות הסעות - כל מה שמשרד התחבורה דורש

מחקרים מראים שכל שנה נפצעים קרוב ל-20 ילדים במהלך הסעה של חברת הסעות. הכל תלוי בידיים ובאחריות של חברת ההסעות חברות הסעות רבות מספור מציעות...

string(29) "categoryחברות הסעות"