mydriver.co.il

הסעות ילדים - כללי בטיחות


הסעות ילדיםמדי שנה אנחנו שומעים על שורה של תאונות דרכים בהם מעורבים אוטובוסים הסעות ילדים ותלמידים. כדי למנוע את התאונות, החלטנו להקדיש את המאמר הראשון באתר, לכללי בטיחות להסעות ילדים על פי משרד התחבורה

בזמן שילדים המתגוררים בערים מגיעים אל בית הספר ברגל, אוטובוסים או הסעות הורים, אזי שילדים הלומדים במושבים וקיבוצים מגיעים אל בית הספר באמצעות הסעות מאורגנות.

הסעות שמזכירות את הסעות התלמידים בבתי הספר בארה"ב, אשר מוכרות לנו מהסרטים השונים. אל הסעות תלמידים אלו מצטרפות הסעות ילדים נוספות כגון, הסעות ילדים טיולים, הסעות ילדים לימי כיף ואירועים ועוד.
 
כמעט 280 אלף ילדים מגיעים אל בתי ספר באמצעות הסעות מאורגנות, תשעים אחוז מילדי המושבים והקיבוצים מגיעים כך אל בתי ספר. נתונים שונים מלמדים כי בחצי השני של העשור הראשון של שנות האלפיים נפגעו קרוב ל-200 תלמידים במסגרת הסעות תלמידים. הפגיעות אינן חייבות להיות קשות כדי להשאיר צלקת ולגרום לילדים טראומה. במאמר זה ננסה לעמוד כללי הבטיחות של הסעות תלמידים.

אמצעי הבטיחות שעל חברות ההסעות והנהגים להפעיל
 
בטרם נציג את כללי הבטיחות הנדרשים של הסעות תלמידים, נציג את גורמי הסיכון המובילים של הסעות אלה, כדי שנבין עם מה אנחנו מתמודדים.

 • נהיגה מסוכנת- נהגים חסרי אחריות אשר אינם מקפידים על כללי התעבורה, למשל, אי ציות לתמרורים, שימוש בפלאפון בזמן הנהיגה, עבירה על כללי התעבורה, עצירה במקום לא בטוח ואף נהיגה ברמת שכרות מסוימת.
 • אי תקינות הרכב- לא פעם מתגלה שהרכב אינו תקין ואינו עומד בתנאים הנדרשים של משרד התחבורה. גלגלים שחוקים, מראות שבורות, חגורות בטיחות לא טובות, בלמים לא משומנים ועוד.
 • אי ליווי של מלווה בוגר ואחראי. אי ליווי זה מונע העלאה והורדה בטוחה של התלמידים.
 • הפרעות של תלמידים בעת הנהיגה. השתוללויות, מריבות ואף אלימות פיזית בין התלמידים אשר מושכת את תשומת לב הנהג ומפריעה לנהיגתו.

אחרי שבחנו עם אילו גורמי סיכון אנו מתמודדים בעת הסעות תלמידים, כעת נציג מה הם כללי הבטיחות של הסעות תלמידים הן מצד חברת הסעות והן מצד נהגי הסעות:
 • ·נהג הסעות ילדים חייב להיות בעל תעודת יושר מהמשטרה ולהחזיק ברישיון הסעות תלמידים. על הנהג לנסוע באופן זהיר, לשמור על בטיחות התלמידים ולוודא בסוף כל נסיעה שלא נשארו תלמידים ברכב.
 • חברת הסעות חייבת לוודא את תקינות הרכב בבדיקות תקופתיות, בדיקות אלו יעברו בהשגחת קצין התעבורה של החברה. החברה צריכה לוודא שהנהגים הם בעלי רשיון והכשרה מתאימים בשביל הסעות תלמידים
 • הסעות תלמידים אינן מחייבות ליווי מבוגר אלא אם מדובר בילדים קטנים , תלמידים מהחינוך המיוחד או תלמידים בהסעות ארוכות.  על המלווה לספור את התלמידים לפני ואחרי ההסעה, עליו לעזור לילדים לחצות את הכביש בבטחה, לעבור קורס הכשרה למצבי חירום ותאונות.
 • המלווה צריך לוודא שברשותו הטלפונים של כל ההורים ובית הספר למקרה הצורך.
אמצעי בטיחות שעל התלמידים לנהוג בעת הסעות
 • התלמידים חייבים לשבת בעת הנסיעה ואסור להם לעמוד או להסתובב באוטובוס.
 • אין להוציא ידיים או ראש מהחלון.
 • אין לזרוק דברים מהחלון או להתגרות בנהגים בכלי רכב אחרים בשום צורה שהיא.
 • אסור לריב או לנהוג בכל צורה שתפריע לנהג לנהוג בבטחה.
 • יש לרדת מהאוטובוס רק מדלת היציאה, ואחרי שהאוטובוס עוצר עצירה מוחלטת.14/10/2012    המאמר עודכן בתאריך 15/04/2016    http://mydriver.co.il


© זכויות יוצרים – מאמר זה מובא על ידי אתר mydriver.co.il, הינו בבעלותו הבלעדית והשימוש בו כפוף לתנאי השימוש המפורטים באתר. למען הסר ספק, מובהר בזאת כי אין לצלם ו/או לשכפל ו/או להעתיק ו/או לפרסם ו/או להעביר מאמר זה, או חלקים ממנו, לאף גורם. הפרת האמור לעיל בכל אופן או צורה אסורה בהחלט. בעלי המאמר יפעלו וינקטו בכל הצעדים המשפטיים העומדים בפניהם בכל מקרה של הפרה של תנאים אלו. במידה ואתם מעוניינים להשתמש בתכנים או חלק מהם – פנו אלינו דרך טופס יצירת קשר


Copyright © 2021 mydriver.co.il כל הזכויות שמורות
אתר חברות הסעות מציג בפניכם מידע ועסקים מומלצים מתחום הסעות
מחפשים חברת הסעות לתלמידים? נשמח לגבר אתכם
אנחנו עובדים עם חברות הסעות מובילות בישראל - השאירו פרטים ונדאג להפנות אליכם את הטובים ביותר

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
יישוב:
אנחנו לא נשלח אליך SPAM לאימייל, המספר יעבור לספקים מומלצים בלבד!